VIII.ROČNÍK 30-31.5.1970 232 hráčů nar.1.9.1954 a ml., ředitel Miloslav Votava, rozhodčí Jaroslav Hájek

Turnaj připravili: Ladislav Louvar - předseda TJ Sokol, Josef Vladyka - jednatel TJ, Miloslav Votava - předseda ŠO, Jaroslav Němec a Jarmila Boháčová, členové TJ Sokol Zaječice dále Jaroslav Hájek OŠS Chrudim.

Systém turnaje: nejprve 8 skupin po 3-4, vítězové ve dvou skupinách po 4, oba první spolu o 1-2 místo,druzí o 3-4 atd, celkem tedy každý sehrál 7 partií. Hrálo se s hodinami, 30 + 30 minut a poté odhad, který prováděli Josef Nun a ing.Milan Weiner z Hradce Králové a Jaroslav Mojžíš z Náchoda. Sedmičlenná družstva s povinnou účastí dívky na 7.šachovnici.

Hosté turnaje: Emil Němeček z Pardubic, předseda Oblastního ŠS a Miroslav Procházka, předseda OŠS Chrudim. Česká televize natočila a uvedla záběry z turnaje.

Počasí: pěkné, hrálo se na letním hřišti, pod vojenskými stany.


Poř. Název družstva, výsledek, trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů (ze 7 partií) v roce 1970

1.MěV ČTO Praha

3,5

Vorel Josef

Fiala 6 Streitberg 6,5 Fried 5,5 Dobrý 5,5 Vereš 6,5 Polášek 6,5 Kozáková 5,5

2.Slavoj Český Brod

3,5

Pelikán Jar.

Eisner 2,5 Trejbal 5 Poustka 4 Vinohradník 4,5 Klíma 4,5 Šenkýř 4 Kubíčková 5

3.ODDM Bruntál

6 : 1

Holeček Vl.

Vrubl 5 Otčenášek 3 Dokoupil 5 Soldán 5,5 Studený 3 Merta 3 Soldánová 2

4.TJ Sokol Zaječice

1 : 6

Votava Mil.

Pozník 4,5 Hůrský 3 Jeřábek 3 Česenek 4,5 Němec P.5 Zeman 2 Dočkalová 1,5

5.ÚDA Praha

5 : 2

Macek ing.

Holba Paroulek 4 Pokorný 5,5 Kohn 3 Korec 5 Lipták 5 Šimečková 5,5

6.DDM Český Těšín

2 : 5

Konečný H.

Havlíček 4 Mach 6,5 Žák 3 Holubec 3,5 Golašovský 2,5 Brož 4,5 Plevničáková 3

7.ZDŠ Uh.Ostroh

3,5

Straková M.

Galuška 3 Karnovjánek 4 Takáč 2,5 Bednařík 3 Galuška F.1,5 Němec 3 Takáčová 6

8.ZDŠ Městec Král.

3,5

Suchoradský

Drahokoupil 2 Mikšovský 3 Tichý 5 Kostka 3 Kupka 3 Halfut 4,5 Šmiedhauerová 2

9.ODDM Svitavy

5 : 2

Zehnal,Stodola

Havran 3 Šedivý 5,5 Rosenberg 3 Kalhous 3,5 Zehnal 5,5 Vondráček 5 Zehnalová 2

10.ZDŠ Boršice

2 : 5

Ludvíček Jos

Vojáček 4,5 Durník 2 Kunc 4,5 Gabriel 6 Buchtík 4 Maněk 2 Dvouletá 2,5

11.MěV ČTO Praha B

4 : 3

Hradil ing.

Vokáč M.4 Richter 6 Kepr 4 Zeman 5 Šup 4 Kněz 3,5 Mrkosová 2

12.Chepos Chotěboř

3 : 4

Pátek,Ďoubal

Dobšínský 4 Pokorný 3,5 Dobrý 5 Ďoubal 4 Tecl 4 John 3 Pátková M.5

13.ODDM Martin

6 : 1

Kuchtová M

Bohovič 3,5 Végh Nepela 5 Végh A.2,5 Kapusta 2,5 Halvoň 5 Ševčíková 5

14.Sj. Český Brod B

1 : 6

Eisner,Zajíček

Pála 0 Hor 2 Bím 4,5 Vršovský 5 Máčik 4 Vimmer 3,5 Vobořilová 4,5

15.ZDŠ Městec Kr.B

4 : 3

Soukup,Tichý

Baťka 0 Mrázek 3 Pour 1 Štěpánek 4,5 Steklý 3,5 Mrázek 1,5 Vaňková 2,5

16.Lok. Přerov

3 : 4

Bayer,Polách

Navrátil 6,5 Bláha 3 Štětka 1,5 Zelík 1 Vavrek 1 Kolář 2 Hlochová 5

17.ÚDDM JF Praha

4,5

Prokopp Jos.

Knap 4 Trogel 6,5 Binder 4 Fišar 3,5 Hotovec 5,5 Blažek 1 Klímová 7

18.ZK LNH Vrbno p/P

2,5

Kaňa Frant.

Velecký 3,5 Velecký J.3 Andrýsek 4,5 Horák 4,5 Solomidis 1 Vychodil 3,5 Osouchová 2,5

19.MěV ČTO Praha C

5 : 2

Trexler Karel

Kočí 0,5 Platz 2,5 Doležal 2 Ruppert 4,5 Průša 2,5 Klíma 6 Šmídová 4

20.ODDM Žatec

2 : 5

Vondráček

Vondráček 6 Říha 2 Mezihorák 4 Mach 3 Zábranský 5 Taška 2,5 ---------

21.Kovofiniš Ledeč n/S

4 : 3

Pavlík Václ.

Novotný 2 Pípek 1 Hart 2,5 Dvořák 5 Anděl 3 Pípek Č.5 --------

22.Rubena Náchod

3 : 4

Kdán Boh.

Kopřiva 1 Říha 5,5 Vlček 2 Šolc 0 Matyáš 0 Vajsar 1,5 Matyášová 4,5

23.ODDM Martin B

4,5

Kuchta Pav.

Polách 7 Dočkal 4,5 Košík 4,5 Ribarik 2 Hudec 4,5 Skádal 0 Ribariková 2

24.Sokol Tatce

2,5

Kalík Jan

Drobný 1 Kern 1,5 Milanovič 0 Žák 2 Khorel 2,5 Bejšáková 2,5 Helebrantová 3

25.Sp. Rychnov n/N

4 : 3

Zemín Vlad.

Zemín 4 Pilař 2 Binder 2,5 Zemín J.3 Pilař Petr 2 Zelenka 4 Zemínová 5

26.DDM Havl.Brod

3 : 4

Dočekal

Hradecký 4,5 Bílek 5,5 Starý 4,5 Janáček 2 Venc 3,5 Exner 2 Vomlelová 1

27.DDM Čáslav

6,5

Veselý Jar.

Stehlík 2,5 Hrubý 2,5 Lichenberg 3,5 Tvrdík 4 Tichý 6 Vosátko 7 Tichá 6

28.Sokol Zaječice B

0,5

Votava Mil.

Vladyka 1,5 Jirek 0,5 Kolář 0 Chládek 1 Holub 0 Sýkora 3 Zemanová 3

29.ODDM Nitra


Szakáll Fr.ing

Štefanka 1,5 Kollár 1,5 Majerčik 1 Mocker 0,5 Godor 2 Šeda 1 Ševčíková 0



zpět