IX.ROČNÍK 29-30.5.1971 328 hráčů nar.1.9.1955 a ml., ředitel Miloslav Votava, hl.rozh. Jaroslav Hájek a František Rosenberg z Náchoda. Pořadí jednotlivců vyhodnocovali Jiří Česenek a Stan.Kropáček.

Turnaj připravili: Ladislav Louvar - předseda TJ Sokol Zaječice, Josef Vladyka - jednatel TJ Sokol, Miloslav Votava - předseda šachového oddílu a dále Jaroslav Hájek z OŠS Chrudim.

Pomáhali: Josef Šustr, Jarmila Uchytilová a další.

Systém turnaje: nejprve 16 skupin po 2-3 družstvech, vítězové ve 4 skupinách po 4, první spolu o 1-4 místo, druzí o 5-9 místo, ..…. Hrálo se s hodinami (30 minut /40 tahů, finále 45 minut /45 tahů) + odhad, který prováděli ing.Evžen Gonsior, Josef Nun a ing.Milan Weiner z Hradce Králové.

Hosté turnaje: Miroslav Procházka, předseda OŠS Chrudim, Bohumil Kdán z Náchoda za KM OŠS Hradec Král, Jaroslav Pecina – tajemník OV ČTO Chrudim, Dr.Basch – předseda Mě ŠS Praha.

Počasí: příjemné, ale občas déšť, hrálo se venku na letním hřišti, pod vojenskými stany.


Poř. Název družstva, výsledek, trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů (z 8 partií) v roce 1971

1.MěV ČTO Praha

6 16

Vorel, Trescher

Fiala 6,5 Streitberg 6,5 Polášek 6,5 Vereš 6 Holba 8 Knapp 7,5 Klímová E.5,5

2.Slavoj Český Brod

4 12

Pelikán, Zajíček

Eisner O.7,5 Trejbal J.7 Šenkýř 7 Janeček 3,5 Hor 1 Vršovský 5,5 Vobořilová 5

3.Dyn.ZČE Plzeň

2 8

Adámek Fr.ing

Šneberger 3,5 Rais 3,5 Šmrha 3,5 Sobotka 7,5 Bartička 6,5 Šimůnek 6 Adámková 7

4.MěV ČTO Praha B

0 6

Basch Dr.

Korec 4,5 Vokáč M.4,5 Pokorný 2 Zeman 4,5 Klíma 4 Kněz 3 Kačabová 5

5.ZDŠ n.F.vít.Košice

4 12,5

Rindoš Štef.

Varga Vl.5 Pollák M.5 Mačák J.1,5 Lohay K.5,5 Probala 7 Bauer 7 Vargová 5

6.ZDŠ Hejnice

4 11,5

Šulc Karel

Vecek P.2 Šubrt J.6 Horák M.6,5 Kovář J.6,5 Polreich 6 Trakal 5 Hilmarová 2

7.Slavia Hradec Kr.

3 11

Němeček,Gonsior

Nun Jiří 5 Juřík Z.3,5 Zoubek M.5 Falta 5 Riegel 2,5 Kamínek 5,5 Dlabová 7,5

8.ODPM Chotěboř

1 7

Ulč A, Pátek

Dobrý J.4,5 Tecl 3 Ďoubal 3,5 Hradečný 3 Charvát 1 Kavalír 4,5 Pátková M.3,5

9.Mě DPM Havířov

6 15

Strakoš Ad.

Tomeček J.8 Botek 5,5 Mintěl 7 Hečko 2 Kozák 7 Štverák 4 Vízner 3 Rychlá 2,5

10.Lokomotiva Žatec

4 15

Vondráček J.

Vonka 4,5 Hadraba 5,5 Říha 5,5 Zábranský 5 Taška 7 Polák 5,5 Maurencová 3

11.Spartak Polička

2 8,5

Vomáčka Vl.

Dostál L.4,5 Havran 1 Lorenc O.3,5 Kalhous 4 Tamele 3,5 Flieder 3 Radiměřská 6

12.Lok.Č.Budějovice

0 3,5

Šimek Václ.

Koloušek 3 Bartůněk 2,5 Vondra 2,5 Janoušek 3,5 Škrov V.3,5 Škrov 3 Schäfflerová 1,5

13.OV ČTO Přerov

6 14,5

Bayer,Navrátil

Navrátil O.8 Vrána I.3,5 Dvořák 2 Haluska 2 Houžva 2,5 Kolář 4,5 Hlochová 5

14.ZK LNH Vrbno p/P

4 11

Kaňa Frant.

Velecký 4 Stibořík 2 Ohrádka 6 Častulík 4 Vychodil 1 Odstrčil 3 Sol.1,5 Osouchová 2,5 Solanská 2

15.DPM Rýmařov

2 9

Strakoš,Kolářová

Matoušek 2,5 Merta 3 Šplíchal 2 Bahulík 4 Hanker 4,5 Pergler 3,5 Pavlásek 2,5 Filgasová 2,5

16.ODPM Benešov

0 7,5

Kudrna Ivo

Matoušek J.1 Starý 3,5 Klíma V.3 Kočí 5 Strachota 4,5 Marek 0 Kolářová 2,5

17.DPM Praha-Podolí

6 14,5

Přikryl Frant

Richter 7 Zavadil 4,5 Halla 0,5 Zídko 5,5 Werner 6,5 Vilím 5 Šimečková 5,5

18.DPM Čáslav

3 10

Veselý Jar.Dr

Hrubý M.4,5 Vosáhlo 6 Lichtenberg 3,5 Tichý 6,5 Blažek 1,5 Weiner 4 Tichá 4

19.ZDŠ Městec Král

3 10

Soukup Lad.

Drahokoupil 4 Mikšovský 5 Tichý 7,5 Haltuf 5,5 Kupka 6,5 Pour 4 Schmiedhamerová 3

20.ZDŠ Kopidlno

0 7,5

Suchoradský

Hnát 4 Komárek 5 Taraba 6 Novák 3,5 Růžička 2 Čapek 3 Lejsková 2,5 Levend.1

21.ZDŠ Boršice

6 16

Ludvíček Jos

Hůlka J.1,5 Kunc Pa.6 Důbrava P.5 Buchtík 5 Zapletal 6 Kunc 3,5 Dvouletá 6

22.Sj. Český Brod B

4 9

Kalík Jan

Máčik G.4,5 Bím J.2 Máčik J.3,5 Doležal J.3,5 Fodor L.3 Votava 2 Hollerová 6

23.ODPM Svitavy

2 8

Zehnal Frant

Vorba 0,5 Zehnal 6 Brusenbauch 2,5 Kohl 1 Stodola 6,5 Kodytek 4 Zehnalová 4,5

24.Kovofiniš Ledeč n/S

0 9

Paulík Josef

Novotný 6 Starý 1 Bílek 5,5 Dvořák 3 Dvořák J.5 Pipek Č.5 Pipek 0 Pavelková 1,5

25.Rubena Náchod

6 18,5

Kdán Boh.

Říha J.5 Vlček J.2,5 Kopřiva P.8 Šolc J.4 Horák J.6 Polák 3 Matyášová D.4,5

26.Sp. Rychnov n/N

3 9,5

Zemín Vlad.

Rychtář P.5 Zemín L.1 Pilař P.1 Zelenka P.5 Kokman V.4 Pilař 6 Zemínová 4,5

27.ODPM Chrudim

2 7,5

Lang Jan

Němec P.6 Fořt M.4 Lesný J.1,5 Lesný M.1,5 Lang J.2 Burka L.3 Rulíková P.2

28.DPM Hlinsko

1 6,5

Holfeuer,Ročá

Poula P.1,5 Štěpánek Zb.5 Kadlec 1 Štainer 1 Rott J.4 Štěpánek 5 Macešková 3

29.ODPM Pardubice

6 17,5

Záhorovský

Záleský 4,5 Eliáš 4 Kosek 5 Picka 3 Šindelář 4 Záhorovský 6,5 Záhorovská L.6,5

30.ZDŠ Boršice B

4 11

Ludvíček Jos

Tichý P.0 Mudrák J.4 Mudrák 4 Gabriel 4 Stodůlka 5 Hůlka 2 Prachařová 4,5

31.ZDŠ Městec Kr.B

2 9

Soukup Lad.

Mrázek 3 Steklý 3 Štěpánek P.3 Štěpánek J.2 Nouzák 3,5 Musil 4 Vaňková 1,5

32.Sj. Český Brod D

0 4,5

Kubíčková J

Falta R.2 Houžva J.3 Holeček 0 Kratochvíl 0 Wolf 2,5 …….. Johnová J.3

33.ZKE Plzeň

4 10,5

Junek Mir.

Pšenčík 1,5 Suchomel 0 Košťál 4 Kopřiva 3,5 Vejvoda 4 Adámek 4 Bělochová 4,5

34.Sj.Vyšehrad Praha

1 5,5

Štěpánek J.

Obenberger 4,5 Marek 4 Levinský 2,5 Brož 2 Melichar 4 Příhoda 3 Barochová 0

35.TJ Sokol Zaječice

1 5

Votava,Česene

Štěnička 1 Vladyka M.4 Heyduk 2,5 Jirek 4 Valenta 0,5 Mrázek 3 Zemanová 2,5

36.Spartak Hedvikov

3 9,5

Bubeník,Kaňka

Leška V.4 Šíma F.2 Jarolím K.3 Žďárský J.4 Devera P.3 Veselý 1 Bláhová 4

37.MěV ČTO Praha C

3 8,5

Choleva J.

Platz E.2,5 Důra P.5,5 Průša 2,5 Goller 1 Klepáč 4 Mrkosová 3 Šmídová 2

38.Sj. Český Brod C

0 3

Eisner Oldř.

Drobný P.2 Kern 2,5 Milanovič 1 Pála 1 Holler 1 Helebrantová 2 Bejšáková 1,5

39.DPM Polička

4 10,5

Stodola Jar.

Hrabalík 1,5 Formánek 0,5 Kalášek 4,5 Lorenc 1,5 Krejčí 1 Škorpík 2 Černý 5,5 Doubravová 6,5

40.Dyn.ZČE Plzeň B

2 5,5

Touš Zdeněk

Novák J.1 Burian V.2 Panzner P.2 Babka P.1 Budinský M.1…...Toušová 3

41.ZKE Plzeň B

0 4

Toušová Anna

Broch P.1 Košťál Zd.2,5 Suchomel 0 Krs 1,5 Trochta 4 .….. Brochová A.0


zpět