X.ROČNÍK 3.-4.6.1972 523 hráčů nar.1.9.1956 a ml., ředitel turnaje Miloslav Votava, rozh. Jaroslav Hájek

Turnaj připravili: Ladislav Louvar - předseda TJ Sokol, Josef Vladyka - jednatel TJ, Miloslav Votava - předseda ŠO, Jaroslav Hájek za OŠS Chrudim, Jiří Česenek, Stanislav Kropáček a František Louvar za TJ Sokol.

Systém turnaje: nejprve 16 skupin po 4, vítězové ve 4 skupinách po 4, dále finále o 1-4 místo, druzí o 5-8 mí celkem 9 kol. Hrálo se s hodinami (40 minut /40 tahů) a poté odhad, který prováděli ing.Evžen Gonsior a ing.Milan Weiner z Hradce Králové a Milan Babula z Brna. Poprvé řídili utkání oba vedoucí družstev společně, hrálo se na hřišti, pod vojenskými stany.

Hosté turnaje: Emil Němeček z Pardubic předseda VČ KŠS, Václav Sejkora a Jaroslav Pecina OV ČTO Chrudim, prof.Jaroslav Pelikán a Božetěch Vránek za Český a Československý šachový svaz Praha, Marie Švadlenková za OV SSM Chrudim, Jaroslav Novák a Václav Dušek za MNV Zaječice. .

Poř. Název družstva, výsledek, trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů v (z 9 partií) roce 1972

1.ŠVS Plzeň

4 13

Adámek Fr.

Sobotka 6 Krabec 7,5 Maleček 8 Šimůnek 8,5 Kopřiva 7 Sysel 5 Adámková 7

2.KDPM Hradec Kr.

4 10

Gonsior E.ing

Říha 6,5 …….. Starý 7 ……... Kamínek 8 ……. Záhorovská L. 9

3.ÚDA Praha

2 10

Štěpánek J.

Polášek 6 Korec Vokáč 7 Čemus Troníček Klíma 8 Klímová 7

4.MěDPM Havířov

2 9

Eichler, Štván

Tomeček 7,5 Kozák Štverák Vízner Mintěl Botek 7 Gergelová

5.ODPM Košice

4 11

Rindoš Št.

Varga 7,5 Bauer 6,5 Mačák Pollák 7 Lohay 7 Grančic Vargová

6.DPM Třinec

4 11

Schoupal, Kupka

Schoupal 7,5 Zabystrzan 8,5 Záhorovská R .Čapek Mrózek Pustówka Záhorovská 7,5

7.ZDŠ Kopidlno

3 11

Suchoradský

Hnát 6,5 Novák Komárek 6,5 Taraba 6,5 Čapek 7,5 Růžička Lejsková

8.Škoda Č.Budějovice

1 9

Luniaczek P.

Bartůněk Richtr Mařík Havlíček Řeřábek Lhotka Vobořilová 7

9.Sokol Boršice

4 13

Ludvíček J.

Kunc Krejčí Kopčil Zapletal Gabriel Brázdil 7,5 Brázdilová

10.DPM Kolín-Č. Brod

4 12

Pelikán,Zajíček

Doležal Šenkýř 7 Janeček 7,5 Vršovský Hynek 7,5 Máčik G. Hollerová

11.KDPM Brno

3 10

Babula,Rokos

Poláček 7,5 Daněk Popela 6,5 Orel Ramík Litzman 7 Pluhařová

12.DPM Rýmařov

1 7

Strakoš Ad.

Matoušek Bahulík J. Žváček A. Pavlásek Lustig Bahulík B. Filgasová 8,5

13.Baník Sokolov

4 11

Krabec Jar.

Gruss Kousal Ertel Zítek Jacko Makaj Ratajová

14.DPM Polička

3 11

Škorpík,Vomáčk

Hrabalík Fliedr Černý Kalášek Navrátil Pinka Radiměřská

15.Sp. Rychnov n/N

3 10

Zemín Vlad.

Rychtář Zelenka Pilař Petr Kokman Pilař Pavel Zemín Zemínová

16.Lok. Topolčany

2 10

Rintel,Baláž

Tarina Ferenc Rintel Mucha Hatala Lindtner -------

17.ZDŠ J.Jav. Praha 9

6 13

Kopáček H.

Moravčík 6,5 Dittrich Marek Brajko 7,5 Špinka Fridrich Krpatová

18.Sp.Uherský Brod

2 10

Důbrava Vá

Urubčík Řihák Větrovský Červenka Mudrák Zpěvák Prachařová

19.DK Bratislava-Rača

2 9,5

Lančarič D

…….. Jánoš 9 ….…. ……… ..…… Bezas 7,5 ………

20.ODPM Praha 5

2 9,5

Přikryl Fr

Platz Marek Zeman Lipták Sokol 7,5 Smékal Ladová

21.ODPM Čáslav

5 12,5

Veselý Jar.

Víšek 8,5

22.ODPM Pardubice

4 11

Záhorovský

Picka Kopecký Outulný Hulec 7,5 Záhorovský Pačovský Záhorovská S.

23.ODPM Svitavy

2 9,5

Zehnal,Kotva

Zehnal Olšan Cedzo 7,5 Pokorný Šebela I. Stodola L. Zehnalová M.7

24.KDPM Brno B

1 9

Nekvapil P.

Platovský Zeman Čech Šlapal Pospíchal Ondráček Kronrádová

25.Lokomotiva Žatec

6 18

Vondráček J.

Hadraba 7,5 Zábranský 7

26.Lok. Přerov

4 10

Vrána,Vájer

27.DPM Hlinsko

1 9

Holfeuer A.

Kadlec Štěpánek M. Brychta I.6,5 Štěpánek Zb.Brychta Z. Rott Macešková M

28.Dyn.ZČE Plzeň

1 5

Vlček,Sunek

Pšenčík Panzner Burián Vejvoda Novák Buřič Brochová

29.ODPM Prostějov

6 13

Kalabis,Mokrý

Mokrý K.7,5

30.ZDŠ Městec Král

4 13

Soukup L.

Kupka 6 Tichý Formánek Mrázek 6,5 Steklý Pour Schmiedhamerová

31.ZDŠ Kys.N.Mesto

2 9

Orieščík P.

Galvánek Bórik Mokáň Šidlo Salaj Miko 7,5 Orieščíková

32.DPM Č.Budějovice

0 7

Kříha, Juhas

Škrov Farabauer Maňák Glaser Beran Mazalová Schäfflerová

33.Lokomotiva Kolín

6 13,5

Rakušan,Říha

Brož Zedník Říha Votava Kučera Řebíček Říhová

34.ODPM Rim.Sobota

4 13,5

Jankovič Pa.

Sósik Kuzma Pál Antal 7 Keleti Tomčo Czavarová

35.ODPM Lok. Nitra

2 6

Szakáll Fr.ing


36.ZK LNH Vrbno p/P

0 9

Odstrčil,Guznar

Odstrčil 6 Vychodil Tomeček Vychodilová Solomonidis Hlavinka Solanská 8,5

37.ODPM Benešov

4 13

Sysel Jan

Klíma 7 Matoušek Šplíchal Škvajn Procházka Burian Kolářová

38 ODPM Vimperk

4 13

Malík Karel

Malík K. Malík E. Viktora Plesník Vimberský Ketzer Abrmanová

39.ODPM Chrudim

4 0,5

Lang Jan

Němec P.9 Fořt Lesný Preisler Ročňák Burka Rulíková P.

40.ZK Uničov

0 5,5

Novák Jar


41.ODPM Jičín

6 13

Urban Zd.

…… ….... ….... Marx 7 Vavroušek 7,5 …... ….…..

42.ZDŠ Humpolec

4 11

Sládek Boh.

Mrázek 6,5 Rychetský Kadlec Strádal Marek Mrázek Ji. Příhodová

43.Spartak Hedvikov

1 9

Horák,Kaňka

Leška Šindelář M. Devera Horák Klouček Veselý Suchomelová

44.ODPM Chotěboř

1 9

Pátek Lad.

Ďoubal Charvát Kavalír John Tringl Urbánková Pátková M.8



Poř. Název družstva, výsledek, trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů v roce 1972 - pokračování

45.DPM Havl.Brod

6 14

Paulík Václav

Hart Bílek 6,5 Dvořák 7 Pípek Menšík Hájek Pavelková

46.Sokol Boršice B

3 10,5

Marek Ant.

Hůlka Jiří Marek Hůlka Jar. Tichý Bačák Cukr -------

47.ŠVS Plzeň B

2 8,5

Kobeda Zd.

Adámek Kobeda Broch Šimandl Vlček Jankovec Šmrhová

48.ZDŠ Český Brod

1 9

Kalík Jan

Máčik J. Bím Fodor L. Klusáček Vimmer 7 Holler Johnová

49.ODPM Kladno

6 14,5

Jirkovský V.

Sedlák 6,5 Vondruška Šnajdr Kočka Čambál Saidl ------

50.Jiskra Skuteč

3 11,5

Daniel,Novotný

Netolický Novotný Andrle P. Uchytil Ryšavý Plachý Plachá

51.HDK Hor.Slavkov

3 9

Hanzlík,Lavička

Pova Ledvina Benda Pumpr Hruška Brenkus Starcková

52.ZDŠ Chroustovice

0 7

Šmejdová A.

Moravec Němeček Heyduk Pitra Filipi Šmejda Šmejdová

53.KDPM Hradec Kr.B

6 17

Bielavský Jiří

Klíma 6

54.ZKE Plzeň

4 13,5

Touš Zdeněk

Krs Budínský Beniš Trochta 8 Basl Trejbal Toušová

55.TJ Sokol Zaječice

2 11,5

Votava,Česenek

Česenková Lenka 8

56.ZDŠ Neratovice

0 0

Týbl, Joska

Šimák Börner Soukup Týbl Pitra Janda Týblová

57.ODPM Karviná

4 14

Švec,Šímová

Raic Erbová 7,5

58.ZDŠ Trutnov

3 11

Gorol Konst.

Kubík Prokeš Vymlátil Hůlek Rabadžiev Goldschmidt Hajducká

59.Rubena Náchod

3 9,5

Kdán Boh.

Šolc Polák Schejbal Horák Mojžíš Ansorge Staňková

60.ODPM Sp. Třebíč

2 7,5

Malý, Kopečný

Svoboda Navrátil Klivan Hlůšek Veselý Machovec ------

61.ZDŠ Praha Zbraslav

6 15

Zvolánek Jar

Kotrbatý 7,5 Zvolánek 8 Urban Čabart K. Majcher Linhart Zvolánková

62.DPM Hlinsko B

4 11

Ročárek Jiří

Malý Jiří Šmahel Bříza Dibelka Sotona Štěpánek Ji. Macešková A.

63.Auto.Jablonec n/N

2 12

Francík,Burian

Kalousek Blažek Hruška Duštíra Strnádek Halama Francíková

64.ODPM Chrudim B

0 4

Hájek J,Krys

Jůn 1 Jeníček 0 Dymák S.3 Tejnecký 0 Krys J.1,5 Hájková P.1 Hájková Ja.1,5



zpět