XIV.ROČNÍK 29.-30.5.1976 260 hráčů nar.1.9.1961 a ml., řed. Miloslav Votava, hl.rozh. Jaroslav Hájek

Turnaj připravili: Ladislav Louvar - předseda TJ Sokol, Miloslav Votava - předseda ŠO, Josef Vladyka - org.prac TJ, Josef Šustr – místopředseda TJ, Jaroslav Hájek za OŠS Chrudim, Stanislav Foglar – turnaj dorostu. Pomáhali: ing.Jiří Bielavský z Hradce Králové s řízením turnaje, Jiří Česenek, Jiří Hájek, Emilie Louvarová. Systém turnaje: švýcarský na 10 kol, poprvé použito prémie 10% bodů soupeře + vyvěšování kartiček,což urychlilo nasazování a zpřehlednilo výsledky.Také snížena věková hranice o 1 rok a jen šestičlenná družstva (ml.žák 1.9.1964 na 5.šach., dívka na 6.šach, všichni registrovaní za jeden ŠO).Tempo 30+30 min. na celou partii se zápisem. Deštivé počasí, stany nebyly a tak se hrálo na dvou sálech. .

Poř. Název družstva, výsledek, trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů (z 10 partií) v roce 1976

1.Spofa Praha

66,1

Pekárek Slav.ing.

Pekárek 7,5 Němec 2,5 Doležal 7 Homolka 7,5 Suk 3,5 Chytka 7 Chytková 8,5

2.ODPM Chrudim

61,7

Hájek Jaroslav

Říha V.8,5 Hájková Jana 5,5 Kaplan Z.4 Krys J.9 Chour J.3 Hájková P.9

3.Lok. Topolčany

57,1

Rintel Igor

Tarina P.6,5 Kolinek J.7,5 Belan J.5,5 Šiška M.6 Pušec 4 Švecová 6

4.Lokomotiva Přerov

57,1

Gaja Břetislav

Pala Jiří 7 Navrátil L.1,5 Petřík J.4 Petřík P.7 Pala Lub.8,5 Blahová 6,5

5.Lokomotiva Kolín

56

Rakušan Tomáš

Tyko J.4,5 Mikšovský 4 Hála V.6,5 Tomek 5,5 Moravec 9,5 Herianová 3

6.Sokol Boršice

54,6

Ludvíček Josef

Gabriel 4 Šebela 7,5 Kunc 5,5 Tománek 8 Taufer 1,5 Durník 3 Dvořanová 5

7.NHKG Ostrava

54

Formánek Emil

Moravec 6,5 Krejčí 5 Plánička 8,5 Snietoň 3,5 Syrek 3 Procházková 5

8.Akuma Ml.Boleslav

53,2

Krbeček Václav

Vrbata Z.3 Řehořek M.6,5 Buriánek T.8 Kuboň P.6,5 Lamač 7 Bílková 2

9.DPM Havířov

52,3

Eichler Gustav

Čech T.6 Eichler B.3 Schiebel 6,5 Kačor 4 Špiřík J.4,5 Welszarová 7,5

10.ČKD Praha

51,6

Daněk Josef Dr.

Šmilauer P.6 Tobyáš M.8 Daněk J.5,5 Egrmajer 1,5 Laube 4 Daňková 6,5

11.ZKE Plzeň

50,8

Kobeda Z,Vlček J

Kufner 9 Kobeda 7,5 Vlček 2 Běhounek 2 Voříšek P.1,5 Voříšek 4,5 Teřlová 5

12.ZDŠ Kopidlno

50,1

Suchoradský,Novák

Kotlář 6 Havelka 5,5 Podrazil 7 Komárek 5,5 Kvasnička 0,5 Válková 7,5

13.Poz.st. Pardubice

50

Ludvík Vladimír

Scholle 1 Vlk 8 Jaroš 2,5 Muster 7,5 Klindera 7 Potměšil 2,5 Kratochvílová 3

14.VOKD Ostr-Poruba

49,8

Čmiel Pavel

Fiřt S.6 Mrázek M.2,5 Bachořík O.7 Mičulka 6,5 Mrázek 5,5 Barnetová 2

15.Slavie Hradec Král.

49,7

Bielavský Jiří ing.

Novák R.6 Němec Zb.6 Jaeger L.6 Koreň 2,5 Vošvrda M.6,5 Čapková 2

16.Lok. Pardubice

49,4

Záhorovský S.ing

Bělohlav 5,5 Seidl 4 Filipi 6,5 Ferjenčík 8,5 Ordelt 4,5 Mikolanda 1,5 Filipiová 0,5

17.ZDŠ Kopidlno B

49,2

Suchoradská Jar.

Novotný V.1,5 Plachý J.6 Janouš 3 Hejdrych 5 Jireš 6,5 Runčíková 10

18.UPJŠ Košice

47,5

Rindoš Štefan

Mácha M.4,5 Berecký 1,5 Šimko 2,5 Zelený 7,5 Karaba 7,5 Karabová 6

19.VS Starý Smokovec

47,2

Ergh Ján

Drozdík 3 Doubravský 6 Tomčej 6 Ujco 3 Kostka 3 Šifra 3 Gulašová 5

20.ODPM Jablonec /N

47,1

Falta Josef ing.

Pilař V.4,5 Louda K.4 Vltavský V.5 Kubáček 6,5 Krejčík 9 Pešková 1,5

21.Škoda Č.Budějovice

46

Kadlecová Olga

Sýkora 2,5 Glaser 2 Bostl 2,5 Kadlec 5,5 Kočer 7,5 Brom 1 Štěpánová 9,5

22.TJ Sokol Zaječice

46

Lupoměská Alena

Chládek 7 Lupoměský 4,5 Holub 6 Meduna 3,5 Forman 1 Česenková 6,5

23.Calex Zlaté Moravce

45,8

Mravík Ondrej

Višňovský J.2 Mánik 5 Žubor 5 Pienčák 4,5 Debnár L.6 Štefancová 6

24.Lok. Topolčany B

45,4

Rintel Andrej

Tasary J.3 Medzay I.5 Detko M.4 Ivácek I.6 Šiška D.6 Vančová M.7,5

25.Transp. Chrudim

44,8

Hájek Jaroslav

Hes 6 Machytka 2,5 Čihák 1 Hurt 4,5 Hromádko 5 Vašíček 7,5 Hájková Ji.2,5

26.Spoje Č.Budějovice

44,4

Picek Josef

Skalický R.7,5 Diviš M.5 Musil P.5,5 Šnejdar 2,5 Dobiáš 1,5 Buštová 6

27.Spartak Hlinsko

44,1

Holfeuer Antonín

Malý J.8,5 Mrkvička L.6 Ducheček J.4 Boháč P.7 Šebek P.4 Langová M.0

28.Sokol Údlice

43,3

Farský Milan

Střelec 0,5 Zítek 7 Nudčenko 5 Paganík 4,5 Kolda 1 Mazanec 7,5 Zítková 2,5

29.Strojárne Martin

43,1

Barša Jaroslav

Janík M.6 Zavarský 4,5 Štígel 3,5 Kulich 5,5 Salaiová 2,5 Virdzeková 3,5

30.Slavia Stará Bystrica

41,6

Rudinský August.

Kolembus 4,5 Korenčík 4,5 Mačejko 5,5 ------- Rudinský 7 Fekulová 6

31.Slavoj Český Brod

41

Pelikán Jaroslav

Müller M.3,5 Valter J.2 Holler Z.4 Batelka 4,5 Bláhová 5,5 Pelikánová 7

32.VS Tábor

40,4

Salvet Vlad. prof.

Tlustý P.4,5 Salvet J.3 Novák J.3,5 Falta 2,5 Vosátka L.6 Římanová 7,5

33.Bonex Teplice

40,3

Kurka František

Vodička V.7 Kubát J.8,5 Hanzlík J.9 -------- Bauer 0 Schallerová 2

34.DPM Ostrov n/O

40,2

Ciprian Jiří

Dujsík Z.7,5 Kasl J.5 ------- -------- Tomandl I.6,5 Ciprianová H.8

35.Spofa Praha B

39,9

Suková Helena

Doležalová 2,5 Janečka 4,5 Doležal 5,5 Bareš 3 Žert 3 Polák 5 Fortunová 1,5

Mimo soutěž (družstva z více oddílů, neb bez průkazů):

36.KDPM Brno

60

Jurka Josef

Jurka M.5 Ramík J.6,5 Osolsobě P.8 Šífalda 3 David P.7,5 Ripperová 6,5

37.TJ Gottwaldov

53,6

Hába Antonín

Kožík J.6 Hába Zd.6 Stavjaňa A.2,5 Javora 5 Hába P.9 Břešťáková 6

38 FIDE

37,7

Adámek Jiří

Krajíček 5 Karamáš 7 Šimon 2,5 Šuk 4,5 Skřivánek 0 Adámková 4,5

39. FIDE B

37,1

Vošvrda Frant.ing

Vlk M.1 Voříšek P.4 Slabý J.4 Cironto 7 Vošvrda V.3 Smetanová 4,5

40.DDM Hostinné n/L

21,3

Faifr Ladislav ing.

Dufek J.0 Černý J.0 Karbula M.4 -------- Erlebach I.2,5 Křičková R.1

Současně zorganizován I.ročník turnaje 4čl.dorost.družstev, za pořadatelství Lok.Pardubice (Stan.Foglar, Jindř.Pyskatý). Přijelo 24 týmů ve složení 3 chlapci a 1 dívka, 126 hráčů mezi nimi 6 KM, 17 I.VT.

1.Dynamo ZČE Plzeň

38

Adámková Světla

Sobotka 6,5 Kopřiva 6 Adámek 6,5 Adámková 7,5

2.Sp. Uherský Brod

36,6

Kelíšek ing.

Zpěvák 7,5 Mudrák 9 (100%) Ševčík 3,5 Prachařová 5,5

3.Sl. Hradec Králové

33,9

Kamínek Jiří

Říha 6 Tichý 7,5 Flek 3 Solichová 6

Dále: 4.Č.Brod 5.Brno 6.Pardubice 7.Martin 8.Č.Budějovice 9.Kolín 10.Hlučín 11.Plzeň 12.Poruba 13.Dun.Streda


zpět