XVII.ROČNÍK 1.-3.6.1979 472 hráčů nar.1.9.1964 a ml., ředitel Miloslav Votava, hl.rozhodčí Jaroslav Hájek

Turnaj připravili: Ladislav Louvar-předs.TJ Sokol,Miloslav Votava-předs.ŠO,Jaroslav Hájek-předseda VŠS Chrudim, ing.Emanuel Veselý - předseda ŠO Lok.Pardubice, Stanislav Foglar - jednatel ŠO Lok.Pardubice, ing.Vošvrda František-ved.žactva Slavie Hradec Král, ing.Jiří Bielavský-předs.KM VŠS KV ČSTV, ing.Josef Lášek - předs.ŠO ZK CHS Chotěboř, Ladislav Pátek - předs.VŠS OV ČSTV Havl.Brod, Antonín Holfeuer - předs.ŠO Spartak Hlinsko, Miroslav Malý - jednatel ŠO Sp.Hlinsko, P.Kadlec, Pavel Sokol - jednatel ŠO Transporta Chrudim, ing.Pavel Hadač -vedoucí žactva ŠO Tra.Chrudim.

Pomáhali: v Zaječicích: Josef Šustr, Josef Štursa, Josef Pospíšil, Jiří Hájek v Pardubicích: Jiří Pyskatý, Jan Labský v Chotěboři: Ing.Urbánek, Konfršt, Trkal, Krajina v Chrudimi: ing.Jaroslav Richter, Jaroslav Svoboda, Josef Bureš.

Systém turnaje: v pátek se hrálo 6 turnajů po 11-12 družstvech v Zaječicích, Pardubicích, Hradci Králové, Hlinsku, Chotěboři a Chrudimi, švýcar na 5 kol. První 4 dr.postoupila do finále o 1-24 místo v Zaječicích na 7 kol, další 2 do Pardubic (6 kol), kde se hrálo o 25-36 místo, další 2 do Hradce Kr.(6 kol) o 37-48 místo, další do Chotěboře (5 kol), o 49-58 místo a zbylá družstva hrála v Chrudimi (5 kol) o 59-69 místo. Šestičlenná družstva, mladší žák (1.9.1967) na 5.šachovnici, dívka na 6.šachovnici, všichni registrovaní za stejný ŠO. Tempo 40 + 40 minut na celou partii + zápis.

Hosté turnaje: v Zaječicích: Josef Žák - předseda MNV Zaječice v Pardubicích: Emil Němeček - sekretář VŠS KV ČSTV Hradec Králové v Chotěboři: J.Sysel - ředitel DPM, M.Provazník - zástupce Chotěbořských strojíren v Chrudimi: Josef Jelínek-předs. KV ČSTV Hradec Králové, Jan Novotný-tajemník TJ Tra CR, Václav Sejkora, Josef Zelený a Petr Chvojka za OV ČSTV Chrudim. .

Poř. Název družstva, výsledek, trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů (z 12 partií) v roce 1979

1.ASP Hoyerswerda NDR

40,37

Delling Thomas

Volke 10,5 Heinatz 11 Freymuth 8 Sommaro 10,5 Watzek 7,5 Gontschorek 8

2.NHKG Ostrava

38,48

Formánek Emil

Gola M.9 Sabol M.7,5 Komínek 10 Velička P.10 Bělík 11 Solanská 7,5

3.Slavia Hradec Král.

32,38

Vošvrda Frant.ing

Vošvrda M.6 Roj M.9 Pozler 6 Koreň 9 Vošvrda V.8 Horáčková 6,5

4.Akuma Ml.Boleslav

31,54

Lamač Ladislav

Řehořek 8,5 Kuboň 4,5 Lamač 9 Jaček 7,5 Tauchman 4,5 Krylová 1,5 Nosek 3

5.Lok. Pardubice

31,48

Foglar Stanislav

Ferjenčík 5 Mikolanda 5 Ordelt 7 Jozíf 7,5 Zlatohlávek 10,5 Přenosilová 8

6.Lokomotiva Kolín

30,98

Boháč Jiří

Hála 9 Moravec 11,5 Stárek 9,5 Vinklát 5,5 Mráz 3,5 Chocholová 4 Čech 0,5

7.DEAC Debrecín MLR

30,95

Kántor Sándor Dr

Ballai Z.5,5 Fúró J.7,5 Baracsi 6,5 Ravasz 9 Fodor 5 Baranyai 9,5

8.TŽ Třinec

30,73

Pietroszek Stanisl

Chmiel P.10 Kaleta J.5 Bartoš 6,5 Hrabec 5 Hóta 7 Pomyjová 11,5

9.ODPM Chrudim

30,73

Hájek,Hájková Ja

Kaplan Z.5 Krys J.6 Hájková P.8 Chour J.7 Vašíček 8,5 Adámková 7,5

10.TJ Gottwaldov

29,68

Hába Antonín

Hába P.8 Konečný M.8 Siegl T.6 Klhůfek 3,5 Mrázek 4,5 Břešťáková 9

11.DPM Havířov

29,39

Špiřík Jiří ing.

Bulawa 4 Špiřík J.5,5 Vintrocha 8,5 Szumilo 9,5 Špiřík R.10,5 Michalopulo 2,5

12.Sokol Plzeň - Letná

28,72

Šnaidr Jiří

Klíma M.7 Trmota 6 Kotlan 4,5 Chaluš 6,5 Samek 10,5 Barborková 8,5

13.Lok. Šumperk

27,83

Stratil Ladislav

Stratil L.8 Vicenec R.4,5 Hořava 6,5 Sohr 9 Stratil P.5,5 Kamlerová 6

14.Formet Bydhošť PLR

27,70

Popiela Pawel

Zietak 6,5 Plutowski 4,5 Kujawski 7 Lewicki 6 Stoppel 10,5 Szcepkowska 6

15.Baník Cigel Prievidza

27,45

Majzlan Blažej

Slobodník 6,5Turcel 9 Gatial 7 Mrenica 2 Mečiar 5 Čaklošová 7,5 Brezáni 2,5

16.Slavoj Litoměřice

26,06

Lácha Josef ing.

Černý 6,5 Trejbal 8 Heřmánek 5,5 Sládek 5,5 Wünsch 7,5 Trejbalová 7 Rychtařík 1

17.WTS Orzel Walcz PLR

26

Rudnicki Ludwik

Maciejewski 6 Zagloba 3 Janiszewska 3,5 Minkowski 3,5 Aduckiewicz 11 Kowalewski 6

18.Lok.Zábřeh na Mor

25,94

Štaigl Antonín

Konečný 10 Hohn 4,5 Rybka 4 Rosenberger 5,5 Horáková 4 Benešová 8

19.Družstevník Šintava

25,58

Teplický Ladislav

Lukačovič M.8 Miklošík 7,5 Kolárik 3 Klokner 5 Kunovský 8 Baková 5

20.Škoda Č.Budějovice

23,96

Houška Jan

Brabec 7,5 Morávek 8 Grabmüller 6 Brom 7,5 Robenhaupt 5,5 Karafiátová 1,5

21.NHKG Ostrava B

23,70

Sabol Rudolf

Gärtner 7 Jurek 6 Hric 3,5 Kočí 6 Polák 7,5 Muroňová 4 Soldánová 2,5

22.ODPM Liberec

22,04

Hnát Zdeněk ing.

Zlesák 2 Kadeřábek 4,5 Novák 4,5 Mareček 4 Paclt 7,5 Srpová 10,5

23.Sj.Pekárny Praha

20,89

Čermák Luděk

Kohout 1,5 Čermák L.10 Vogel 8,5 Čermák F.6 Mašek 5,5 Kočovská 2

24.Tatran Prešov

19,83

Sivačko Miloš

Garančovský P.6 Valkučák 3 Takáč K.8 Bobak 2,5 Garanč.2,5 Čechová 6 Takáč 3

O 25.-36.místo v Pardubicích:

25.Sokol Blatná

33,66

Kastner Miroslav

Kastner M.9 Fontán 6 Kastner 9,5 Jánský 5,5 Houdek 6,5 Tomášková 6,5 Jánská 0

26.DPM Hlinsko

26,28

Holfeuer Antonín

Vařejčko 8,5 Glaser P.6,5 Šebek 4,5 Štorek 5,5 Glaser O.7 Vařejčková 5,5

27.Sokol Rožďalovice

25,82

Malý Jaroslav

Brodský 5 Kvasnička 4,5 Beneš 8,5 Jireš 5 Mrázek 4 Horáčková 5,5 Vávrová 2

28.KPS Brno

24,30

Gillarová Alžběta

Dobeš 5 Skrašek 5 Ziemba 8 Nozar 4 Skácelík 2 Chmelíková 4,5 Zejda 7,5

29.Slavia Havířov

23,97

Langner Lad.ing.

Langner 5 Macura 4 Rychlík 0,5 Procházka 5,5 Frolík 9,5 Vašková 4,5 Čmok 6

30.ODPM Chrudim B

23,95

Hromádko Zd.

Machytka 5 Průša 8 Hromádko T.6,5 Švadlenka 1,5 Hromádko 5 Hájková Ji.8,5



Poř. Název družstva, výsledek, trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů (z 12 partií) v roce 1979

31.Meopta Vojnice

22,46

Miholics Zoltán

Cséplö L.1,5 Dobai 6,5 Papp 4,5 Hrmo 5 Scenczi 6,5 Miholicsová 8,5

32.ZDŠ Světlá n/S

21,95

Drašner František

Tajovský 4,5 Janáček 6,5 Weingärtner 2 Fiala 7 Kosprd 0,5 Lukešová 1,5 Lukešová E.9,5

33.Lok. Kolín B

21,58

Rakušan Antonín

Řeřábek 5 Pech 6,5 Beneš 5 Preisner 3 Veverka 5 Chocholová 4,5 Lorenc 3,5

34.ODPM Chrudim C

20,61

Hadač Pavel ing.

Kysilka R.3 Onderek D.4 Rulík 5 Sokol P.7 Adámek J.7,5 Sedláková 6

35.DPM Ostrov n/O

20,50

Ciprian Jiří

Tomandl I.8 Úlovec 4,5 Tomandl 5 Čech 2 Kubík 3 Chalupská 5,5 Ticháček 3

36.Baník Most

12,74

Šébl Jan

Křiček 4,5 Šimák 4,5 Král 6 Sezenský 5,5 Vrzák 2,5 Šéblová 2 Hlídek 2

O 37.-48.místo v Hradci Králové:

37.Sn. Modrý Kameň

28,75

Sedláček Vojtěch

Ríša 8 Sedláček 3 Fatis 5 Mózer 5 Mózer A.6 Bohušová 8,5 Černák 0,5

38.Spofa Praha

27

Doležal Martin

Doležal 2 Žert 6,5 Polák 9 Pokorný 7 Kozel 0 Zelinková 7,5 Staňková 4,5

39.Jiskra Staré Město

25,68

Horsák Antonín

Rachůnek 8 Habánik 4,5 Novák 3,5 Šmíd 6 Vavruška 7,5 Lapčíková 6

40.ODPM Nový Jičín

25,16

Mamula Lub.ing.

Žůrek M.10 Hurych 1,5 Mamula L.6 Heraltová 4,5 Žilka 8 Krbová 4,5

41.Slovan Bratislava

25,01

Petrovič Mich.ing

Štohl 11 Petrovič 7 Bystrický 1,5 Jamrich 2 Achberger 2 Olleová 7 Kollár 5

42.Slavie Hradec Kr.B

23,99

Palij otec

Fiedler 5 Procházka 5,5 Picek 8,5 Palij 7 Horáček 0,5 Komárová 5 Rygl 3,5

43.Calex Zlaté Moravce

23,78

Mravík Andrej

Debnár I.4 Záhon 6,5 Debnár 7,5 Gúcky 4 Ondroš 4 Hodošiová 7,5 Záhonová 1

44.Sokol Boršice

22,77

Ludvíček Josef

Čagánek 2,5 Durník 6 Stodůlka 8,5 Kuncová 7 Pijáček 2 Stodůlková 6

45.Lok. Pardubice B

21,07

Šilar Lubomír ing

Votroubek 5 Kourek 6 Urbanec 3,5 Müller 3 Růžička 10 Pflegerová 3 Cvrček 1

46.Tatran Brno-Bohunice

20,81

Franěk Oldřich

Štěpánek 1 Gaža 7,5 Točev O.6 Hrubec 5 Točev 9 Berčáková 1,5 Fraňková 1

47.DPM Mikulov

19,02

Němec Miloslav

Karas 5 Novotný 3 Klašta 5 Hlavenka 6,5 Dvořák 2 Němcová 4 Fojtík 3,5

48.Akuma Ml.Boleslav B

15,12

Vaníček Milan

Trepák P.0,5 Nosek M.2,5 Gola I.2,5 Gola L.2 Vaníček M.1,5 Klein 1,5

O 49-58.místo v Chotěboři:

49.DPM Frýdlant v Č.

22,95

Švanda Jiří

Maršálek 4 Buřita D.7 Brňák 6 Baborák 3 Buřita 2,5 Baboráková 6,5 Mar.2,5

50.ZK CHS Chotěboř

21,89

Konfršt Miloslav

Dobrovolný 5 Mareš 6,5 Pilař 4 Zvěřina 4,5 Kajínek 3 Žáková 7 Pfleger 3,5

51.DPM Frýdek-Místek

21,40

Pliska Karel ing.

Pavlásek 6 Olšovský 6 Hofman 2,5 Stavinoha 1 Balavajder 8 Plisková 6 Pyško 1,5

52.ZDŠ Dolný Peter

21,38

Vrábel Alexander

Horváth 7 Majtán 0 Bilkó 0 Gyarmati 3,5 Olveczky 4 Oláhová 10 Gyarm. 5

53.Motor Stadtilm NDR

18,97

Noack Rolf

Göpfert U.6 Hopf T.4 Tanz 3,5 Eydam 5,5 Göpfertová A.4,5 Wessel 4

54.Slavie Hradec Kr.C

18,70

Rambousek

Macoun 5 Vlachý 7 Suchomel 5 Ládr 6 Miňovský 2 Rambousková 0

55.Lok. Pardubice C

15,70

Pyskatý Jindřich

Vašák Z.1 Týfa M.4 Vlček V.2 Hošek M.5 Veselý T.6 Ročárková 4,5

56.ZTS Třemošnice

14,69

Šindelář Petr

Petrus 1 Marek 4,5 Šindelář M.5 Kváč 2 Marek J.6 Novotná 2,5 Šindelář 0,5

57.ZDŠ Praha-Zbraslav

14,17

Zvolánek Jar.ing.

Nepraš 5 Král 4,5 Brill 3,5 Smejkal 1 Háněl 4 Maštalířová 3,5 Mařík 0

58.Pekárny Praha B

13,34

Grund Daniel

Gotesman P.2 Krátký 3,5 Černý 3,5 Vinšová 4,5 Fígr 5 Karlíková L.3

O 59.-69.místo v Chrudimi:

59.Sp.ZEZ Rychnov /N

22

Falta Josef ing.

Krejčik M.6 Tolar M.3 Vedral M.5 Drobníková 1 Veselý 8 Krutská 4

60.Spartak Ústí n/L

20,77

Hrabal Ivan ing.

Chochol L.3 Chrz P.5,5 Bašus P.4 Sýkora O.6 Häusler 7,5 Biskupová 3

61.DPM Sn. Hlohovec

20,77

Daniš Emil

Štuchal 2 Hamidžiar 1 Piňak 3,5 Sabo 5 Daniš 4,5 Náhliková 3 Kovář 4

62.Lok. Topolčany

20,35

Danko Štefan

Chudý 5,5 Peter 1,5 Mihálik 2 Višvader 3 Divinec 6 Peterová 5,5 Chrkavý 1

63.Bohemians Praha

19,16

Modrová Hana

Kobr 9,5 Janů 7 Semerák 2 Tesárek 5,5 Palatka 1 Jelínková 1 Klaus 0,5

64.DAC Dun.Streda

17,96

Helész Ladislav

Fekete J.0,5 Kuczman R.4,5 Nagy J.5 Kiss R.3,5 Nagy L.4 Egriová 2,5

65.Banka Praha

17,18

Zeman František

Skácelík 4,5 Šimkovský 3 Vít 2 Kabát 2 Šlesinger 1 Skácelíková 7,5 Slep.0,5

66.TJ Sokol Zaječice

17,11

Česenková Lenka

Lupoměský 2 Forman 3,5 Jirek 2,5 Křičenský 1,5 Soldánová 5 Tomíček 2

67.ODPM Chrudim D

16,50

Sova Pavel

Trunec J.2 Petrovič P.5 Pavlíček 2 Sova 4,5 Siřiště 4,5 Sokolová J.3,5

68.DPM Hlinsko B

11,39

Kadlec Pavel

Kroutil 4,5 Sláma J.1 Košťál 2 Nevole 1 Baudyš 0 Adámková 5 Sláma 0,5

69.ZK CHS Chotěboř B

0

Urbánek Frant.ing

Nevečeřal J.0 Urban 1,5 Máj 1 Kočová 1 Nevečeřal P.2 Bačkovská 0



zpět