XXI.ROČNÍK 28.-29.5.1983 252 hráčů nar.1.9.1968 a ml., ředitel Miloslav Votava, hl.rozh.Jaroslav Hájek

Turnaj připravili: Ladislav Louvar - předseda TJ Sokol, Miloslav Votava - předseda ŠO TJ, Jiří Hájek, Jiří Kubelka, Josef Štursa, Josef Šustr a Jaroslav Hájek - předseda VŠS OV ČSTV Chrudim.

Pomáhali: Josef Hájek sen.(zhotovil pamětní plakety), ing.Zb.Fišer z Jaroměře a Emil Formánek z Ostravy.

O zahraniční hosty se starali v rodinách chrudimských šachistů: Hájkovi, Sokolovi, Makovských, Fořtovi, Strykovi, Malivánkovi, Pospíšilovi, Plitzovi, Koníčkovi, Čapkovi, a Kaplanovi.

Hosté: Josef Kořínek – vedoucí tajemník KV ČSTV Hradec Králové.

Systém: švýcarský na 9 kol, prvá dvě kola 10+10, další 40+40 minut, zápis, olympijské hodnocení. V 6ti čl.družstvu povinně mladší žák (1.9.1971 a ml.) a dívka, poprvé na kterékoliv šachovnici. Hrálo se na letním hřišti, pod vojenskými stany.

Poř. název družstva body trenér

Sestava družstva a uhrané body hráčů (z 9 partií) v roce 1983

1.Jiskra Staré Město

38,5

Horsák Antonín

Hráček Z.8 Vavruška 7,5 Pospíšil 8 Staufčík 4,5 Blahová 4 Horsáková 6,5

2.Honvéd Tapolca MLR

35

Csom János

Mádlová I.5,5 Kovács 4,5 Presznyák 6 Csomová 6 Szalayová 7 Farkas 6

3.Lokomotiva Kolín

33,5

Rakušan, Kalík J.

Petráň 3 Souček 5 Štýbr 5 Gruml 3,5 Jirovský P.7,5 Jirovský 2,5 Kalíková 7

4.NHKG Ostrava

33,5

Formánek Emil

Bělík D.6 Hájek M.8 Jelínek P.8 Kopec L.5 Hruška 4,5 Gärtnerová 2

5.Slavia Havířov

33,5

Neděla Petr

Langner L.8 Mandát 4,5 Szop P.4,5 Neděla V.7 Římanová 2,5 Rašík V.7

6.ODPM-Tra Chrudim

31,5

Hadač Pavel ing.

Onderek D.6 Petrovič 3 Adámek 5 Malivánek P.6 Švanda 6 Sokolová 5,5

7.DP+ZŠ Litvín.Praha

30,5

Kočovský Frant.

Krátký J.4 Janda J.4,5 Barták 3,5 Mašek J.6,5 Havel M.6 Kočovská 6

8.Spartak PS Ústí n/L

30,5

Hrabal Ivan ing.

Knotek M.3 Häusler 7 Mittelbach 4 Soukal 5,5 Chrz M.4,5 Soukalová 6,5

9.VOKD Ostr-Poruba

29,5

Valenta Josef

Valenta R.7 Kufa 3 Svoboda 5 Valentová 5,5 Volný 4,5 Matušinský 4,5

10.Lok. Pardubice

29

Foglar Stanislav

Zlatohlávek 7 Hošek 8 Efler D.4 Votava J.3 Efler L.4,5 Nadrchalová 2,5

11.Mě DPM Kopřivnice

29

Bříza Jiří

Káňa Zd.4 Salaba 5 Frendl 6 Kocián 6,5 Rosinský 5,5 Zahradníková 2

12.Bohemians Praha

29

Horák Vladimír

Tošovský 4,5 Čejková 3,5 Karlíková 2 Bulena 4 Palatková 4 Davídek 6 Procházková 3

13.MDK 1 Bydhošt PLR

29

Popiela Pawel

Kujawski 2,5 Robak R.5 Derecki 3,5 Chabowska 5 Robak Z.7 Dojniak 6

14.DPM VP Frýdek-M.

28,5

Stašková Jana

Pavelek 2 Novotný 5,5 Wysoglót 6 Garčic 4,5 Rada 6,5 Balavajderová 4

15.Škoda Č.Budějovice

28,5

Brabcová Viktorie

Burdová P.4,5 Nerad M.4 Brabec 2,5 Boukal D.8 Frelich 5 Papan 4,5

16.Sokol Boršice

28,5

Ludvíček Josef

Pfeffer M.3 Mištunek 1 Hlaváčková 5 Pfeffer R.5,5 Hlůšek 7,5 Dvouletý 6,5

17.Stadion Praha-Žižkov

28,5

Steimar Mir.ing.

Hutař 2,5 Šidák 3,5 Vacovská 3 Porsch 7 Brázda 6,5 Soukup 6 Horský 0

18.Sl.ODPM Liberec

28

Hnát Zdeněk ing.

Kadeřábek J.6 Paclt St.5,5 Váňa M.5,5 Vrabec 3 Hácha 2,5 Honců 5,5

19.ODPM LB Sp.N.Ves

27,5

Ferenc Pe. RNDr.

Ferenc 3,5 Štofan 3,5 Pastierik 6,5 Štofanová 3,5 Kubusová 5,5 Jurkovská 5

20.Mě DPM Havířov

27,5

Dušek Jaroslav

Dušek L.7,5 Honěk 5 Ramík 3,5 Hoňková 4 Holeksa Pe.2 Holeksa Pa.5,5

21.Sokol Blatná

27,5

Srb Alois

Janská 2 Janský 6 Srb 3 Kareš 6 Kučerová 4 Mašek 2,5 Hampl 4

22.Sokol Rožďalovice

27

Suchoradský Oldř

Knížek 5,5 Novák 3 Svobodová 1,5 Buryan 6 Štolovský 2,5 Habadová 5 Halinár 3,5

23.Text.Nové Město p/S

26

Klápště Jindřich

Liška 1 Matějík 3,5 Sommer 8,5 Záruba 2 Mužíková 7,5 Filip 2 Weber 1,5

24.Honv.Tapolca B MLR

26

Tóth Géza

Simóová J.7 Eöri 4 Banicz 5,5 Fülöp 4 Farkas 2 Czintos 1 Beke 2,5

25.ODPM Praha 8-Spofa

26

Staněk Václav

Staňková J.8 Schula M.4,5 Kozel 4 Bárta 1,5 Semrád 5 Diviš 3 Staňková 0

26.Lok.Pramet Šumperk

26

Kýhos Alois

Stratil Pe.6,5 Martinčík 6 Šima 5,5 Pokorný 3,5 Doseděl 4,5 Dosedělová 0

27.KPS Brno

26

Točev Dosi

Vyskočil 5 Paneš 6 Topalidis T.3,5 Lízalová 3,5 Topalidis E.3 Topalidu 5

28.ODPM-Tra Chrudim B

25,5

Hadač Pavel ing.

Tichý M.5 Trunec 2,5 Půlpán D.5,5 Hadačová 4,5 Stryka 3,5 Strnad 4,5

29.DPM Lok. Hlohovec

25,5

Daniš Emil

Daniš 3,5 Cvičela 5,5 Chynoradský 3,5 Pavlík 5,5 Kraushuber 2,5 Pijáčková 5

30.Slovan Lysá n/L

25,5

Saeckl Petr

Musil 5,5 Hejda 6 Remiš 3 Šlapák 4,5 Lažánek 2 Musilová 3 Kožený P.1,5

31.Lok. Plzeň

25,5

Volák Vlastimil

Volák Vl.4,5 Sluka Zd.2 Skála Zd.5 Foltýn 4,5 Sýkora 4,5 Bartošová 5

32.Gumárny Zubří

25

Sladovník Jiří

Sladovníková 3,5 Jurka 4,5 Šustáček 3 Sladovník 4,5 Holiš 3,5 Cabák 6

33.Mě DPM Kladno

25

Semorád Pavel

Link J.1 Maleček V.6 Marečková L.2 Sirmer M.5 Landa 7 Brouček 4

34.DPM Hlinsko

25

Holfeuer,Štěpánek

Glaser 6 Holický 5,5 Holfeuerová 6 Holfeuer O.3,5 Zárybnický 1 Holfeuer 3

35.DPM Frýdlant v Č

24

Švanda Jiří+Růža

Lukeš 4,5 Švandová M.3 Drbalová 4,5 Švandová R.5 Kucr M.6 Kucr T.1

36.ODPM Prostějov

23,5

Kracík Zbyněk

Grepl P.2,5 Leitnerová 6,5 Hlaváč 6 Ježek 0 Spurný O.4,5 Spurný D.4

37.Sokol Zaječice

21

Hájek Jiří

Mutina 6,5 Neuschl 4 Kárník P.5,5 Hájek T.2 Musilová 2 Louvarová 1

38.ODPM-Tra Chrudim C

19,5

Hájek Jaroslav

Koníček M.2 Plitz 3 Fořt M.2 Koníček P.3,5 Malivánek J.3 Plitzová 6

39.ODPM-Tra Chrudim D

11,5

Čapek Jaroslav

Toufar 1 Pašťalka 0 Pilař V.1,5 Bureš 1 Zeithaml Z.0,5 Hromádková 7,5

40.ODPM-Tra Chrudim E

10

Fořtová Dagmar

Čapková L.0 Ostrý J. 2 Pospíšil P.1 Fořt P.1 Mrázek Z.4 Pašťalková 2



zpět