57. šachové Zaječice, 1. – 2. 6. 2019 v Chrudimi

Záštitu převzal: Ing. Bohumil BERNÁŠEK, člen Rady Pardubického kraje

Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapid šachu, OPEN - (OMEGA plus OPEN)
Turnaj dvojic nejml. žactva, 27. ročník, OPEN - (METOS v. o. s. Chrudim OPEN)
Turnaj jednotlivců, 18. ročník, OPEN - (DS Brno OPEN)

Šachové Zaječice 1972 (10. ročník)

3.-4.6.1972 523 hráčů nar.1.9.1956 a ml., ředitel turnaje Miloslav Votava, rozh. Jaroslav Hájek

  • Turnaj připravili:Ladislav Louvar - předseda TJ Sokol, Josef Vladyka - jednatel TJ, Miloslav Votava - předseda ŠO, Jaroslav Hájek za OŠS Chrudim, Jiří Česenek, Stanislav Kropáček a František Louvar za TJ Sokol.
  • Systém turnaje: nejprve 16 skupin po 4, vítězové ve 4 skupinách po 4, dále finále o 1-4 místo, druzí o 5-8 mí celkem 9 kol. Hrálo se s hodinami (40 minut /40 tahů) a poté odhad, který prováděli ing.Evžen Gonsior a ing.Milan Weiner z Hradce Králové a Milan Babula z Brna. Poprvé řídili utkání oba vedoucí družstev společně, hrálo se na hřišti, pod vojenskými stany.
  • Hosté turnaje: Emil Němeček z Pardubic předseda VČ KŠS, Václav Sejkora a Jaroslav Pecina OV ČTO Chrudim, prof.Jaroslav Pelikán a Božetěch Vránek za Český a Československý šachový svaz Praha, Marie Švadlenková za OV SSM Chrudim, Jaroslav Novák a Václav Dušek za MNV Zaječice.

Turnaj sedmičlenných družstev

Poř. Družstvo Výsl. Trenér Sestava družstva
1 ŠVS Plzeň 4 13 Adámek Fr. Sobotka 6 Krabec 7,5 Maleček 8 Šimůnek 8,5 Kopřiva 7 Sysel 5 Adámková 7
2 KDPM Hradec Kr. 4 10 Gonsior E.ing Říha 6,5 …….. Starý 7 ……... Kamínek 8 ……. Záhorovská L. 9
3 ÚDA Praha 2 10 Štěpánek J. Polášek 6 Korec Vokáč 7 Čemus Troníček Klíma 8 Klímová 7
4 MěDPM Havířov 2 9 Eichler, Štván Tomeček 7,5 Kozák Štverák Vízner Mintěl Botek 7 Gergelová
5 ODPM Košice 4 11 Rindoš Št. Varga 7,5 Bauer 6,5 Mačák Pollák 7 Lohay 7 Grančic Vargová
6 DPM Třinec 4 11 Schoupal, Kupka Schoupal 7,5 Zabystrzan 8,5 Záhorovská R .Čapek Mrózek Pustówka Záhorovská 7,5
7 ZDŠ Kopidlno 3 11 Suchoradský Hnát 6,5 Novák Komárek 6,5 Taraba 6,5 Čapek 7,5 Růžička Lejsková
8 ŠkodaČ.Budějovice 1 9 Luniaczek P. Bartůněk Richtr Mařík Havlíček Řeřábek Lhotka Vobořilová 7
9 Sokol Boršice 4 13 Ludvíček J. Kunc Krejčí Kopčil Zapletal Gabriel Brázdil 7,5 Brázdilová
10 DPM Kolín-Č. Brod 4 12 Pelikán,Zajíček Doležal Šenkýř 7 Janeček 7,5 Vršovský Hynek 7,5 Máčik G. Hollerová
11 KDPM Brno 3 10 Babula,Rokos Poláček 7,5 Daněk Popela 6,5 Orel Ramík Litzman 7 Pluhařová
12 DPM Rýmařov 1 7 Strakoš Ad. Matoušek Bahulík J. Žváček A. Pavlásek Lustig Bahulík B. Filgasová 8,5
13 Baník Sokolov 4 11 Krabec Jar. Gruss Kousal Ertel Zítek Jacko Makaj Ratajová
14 DPM Polička 3 11 Škorpík,Vomáčk Hrabalík Fliedr Černý Kalášek Navrátil Pinka Radiměřská
15 Sp. Rychnov n/N 3 10 Zemín Vlad. Rychtář Zelenka Pilař Petr Kokman Pilař Pavel Zemín Zemínová
16 Lok. Topolčany 2 10 Rintel,Baláž Tarina Ferenc Rintel Mucha Hatala Lindtner -------
17 ZDŠ J.Jav. Praha 9 6 13 Kopáček H. Moravčík 6,5 Dittrich Marek Brajko 7,5 Špinka Fridrich Krpatová
18 Sp.Uherský Brod 2 10 Důbrava Vá Urubčík Řihák Větrovský Červenka Mudrák Zpěvák Prachařová
19 DK Bratislava-Rača 2 9,5 Lančarič D …….. Jánoš 9 ….…. ……… ..…… Bezas 7,5 ………
20 ODPM Praha 5 2 9,5 Přikryl Fr Platz Marek Zeman Lipták Sokol 7,5 Smékal Ladová
21 ODPM Čáslav 5 12,5 Veselý Jar. Víšek 8,5
22 ODPM Pardubice 4 11 Záhorovský Picka Kopecký Outulný Hulec 7,5 Záhorovský Pačovský Záhorovská S.
23 ODPM Svitavy 2 9,5 Zehnal,Kotva Zehnal Olšan Cedzo 7,5 Pokorný Šebela I. Stodola L. Zehnalová M.7
24 KDPM Brno B 1 9 Nekvapil P. Platovský Zeman Čech Šlapal Pospíchal Ondráček Kronrádová
25 Lokomotiva Žatec 6 18 Vondráček J. Hadraba 7,5 Zábranský 7
26 Lok. Přerov 4 10 Vrána,Vájer 0
27 DPM Hlinsko 1 9 Holfeuer A. Kadlec Štěpánek M. Brychta I.6,5 Štěpánek Zb.Brychta Z. Rott Macešková M
28 Dyn.ZČE Plzeň 1 5 Vlček,Sunek Pšenčík Panzner Burián Vejvoda Novák Buřič Brochová
29 ODPM Prostějov 6 13 Kalabis,Mokrý Mokrý K.7,5
30 ZDŠ Městec Král 4 13 Soukup L. Kupka 6 Tichý Formánek Mrázek 6,5 Steklý Pour Schmiedhamerová
31 ZDŠKys.N.Mesto 2 9 Orieščík P. Galvánek Bórik Mokáň Šidlo Salaj Miko 7,5 Orieščíková
32 DPMČ.Budějovice 0 7 Kříha, Juhas Škrov Farabauer Maňák Glaser Beran Mazalová Schäfflerová
33 Lokomotiva Kolín 6 13,5 Rakušan,Říha Brož Zedník Říha Votava Kučera Řebíček Říhová
34 ODPMRim.Sobota 4 13,5 Jankovič Pa. Sósik Kuzma Pál Antal 7 Keleti Tomčo Czavarová
35 ODPM Lok. Nitra 2 6 Szakáll Fr.ing 0
36 ZK LNH Vrbno p/P 0 9 Odstrčil,Guznar Odstrčil 6 Vychodil Tomeček Vychodilová Solomonidis Hlavinka Solanská 8,5
37 ODPM Benešov 4 13 Sysel Jan Klíma 7 Matoušek Šplíchal Škvajn Procházka Burian Kolářová
38 ODPM Vimperk 4 13 Malík Karel Malík K. Malík E. Viktora Plesník Vimberský Ketzer Abrmanová
39 ODPM Chrudim 4 0,5 Lang Jan Němec P.9 Fořt Lesný Preisler Ročňák Burka Rulíková P.
40 ZK Uničov 0 5,5 Novák Jar 0
41 ODPM Jičín 6 13 Urban Zd. …… ….... ….... Marx 7 Vavroušek 7,5 …... ….…..
42 ZDŠ Humpolec 4 11 Sládek Boh. Mrázek 6,5 Rychetský Kadlec Strádal Marek Mrázek Ji. Příhodová
43 Spartak Hedvikov 1 9 Horák,Kaňka Leška Šindelář M. Devera Horák Klouček Veselý Suchomelová
44 ODPM Chotěboř 1 9 Pátek Lad. Ďoubal Charvát Kavalír John Tringl Urbánková Pátková M.8
45 DPM Havl.Brod 6 14 Paulík Václav Hart Bílek 6,5 Dvořák 7 Pípek Menšík Hájek Pavelková
46 Sokol Boršice B 3 10,5 Marek Ant. Hůlka Jiří Marek Hůlka Jar. Tichý Bačák Cukr -------
47 ŠVS Plzeň B 2 8,5 Kobeda Zd. Adámek Kobeda Broch Šimandl Vlček Jankovec Šmrhová
48 ZDŠ Český Brod 1 9 Kalík Jan Máčik J. Bím Fodor L. Klusáček Vimmer 7 Holler Johnová
49 ODPM Kladno 6 14,5 Jirkovský V. Sedlák 6,5 Vondruška Šnajdr Kočka Čambál Saidl ------
50 Jiskra Skuteč 3 11,5 Daniel,Novotný Netolický Novotný Andrle P. Uchytil Ryšavý Plachý Plachá
51 HDKHor.Slavkov 3 9 Hanzlík,Lavička Pova Ledvina Benda Pumpr Hruška Brenkus Starcková
52 ZDŠChroustovice 0 7 Šmejdová A. Moravec Němeček Heyduk Pitra Filipi Šmejda Šmejdová
53 KDPM Hradec Kr.B 6 17 Bielavský Jiří Klíma 6
54 ZKE Plzeň 4 13,5 Touš Zdeněk Krs Budínský Beniš Trochta 8 Basl Trejbal Toušová
55 TJ Sokol Zaječice 2 11,5 Votava,Česenek Česenková Lenka 8
56 ZDŠ Neratovice 0 0 Týbl, Joska Šimák Börner Soukup Týbl Pitra Janda Týblová
57 ODPM Karviná 4 14 Švec,Šímová Raic Erbová 7,5
58 ZDŠ Trutnov 3 11 Gorol Konst. Kubík Prokeš Vymlátil Hůlek Rabadžiev Goldschmidt Hajducká
59 Rubena Náchod 3 9,5 Kdán Boh. Šolc Polák Schejbal Horák Mojžíš Ansorge Staňková
60 ODPM Sp. Třebíč 2 7,5 Malý, Kopečný Svoboda Navrátil Klivan Hlůšek Veselý Machovec ------
61 ZDŠ Praha Zbraslav 6 15 Zvolánek Jar Kotrbatý 7,5 Zvolánek 8 Urban Čabart K. Majcher Linhart Zvolánková
62 DPM Hlinsko B 4 11 Ročárek Jiří Malý Jiří Šmahel Bříza Dibelka Sotona Štěpánek Ji. Macešková A.
63 Auto.Jablonec n/N 2 12 Francík,Burian Kalousek Blažek Hruška Duštíra Strnádek Halama Francíková
64 ODPM Chrudim B 0 4 Hájek J,Krys Jůn 1 Jeníček 0 Dymák S.3 Tejnecký 0 Krys J.1,5 Hájková P.1 Hájková