57. šachové Zaječice, 1. – 2. 6. 2019 v Chrudimi

Záštitu převzal: Ing. Bohumil BERNÁŠEK, člen Rady Pardubického kraje

Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapid šachu, OPEN - (OMEGA plus OPEN)
Turnaj dvojic nejml. žactva, 27. ročník, OPEN - (METOS v. o. s. Chrudim OPEN)
Turnaj jednotlivců, 18. ročník, OPEN - (DS Brno OPEN)

Šachové Zaječice 1987 (25. ročník)

30.-31.5.1987 328 hráčů nar.1.9.1972 a ml., řed. Miloslav Votava, hl.rozh. Jaroslav Hájek 

  • Turnaj připravili: Ladislav Louvar, Miloslav Votava, Josef Šustr, Josef Štursa, Jiří Kubelka, Jaroslav Hájek,Jan Fryš, Petr Kužela, Josef Myška. 
  • Pomáhali: ing.Jiří Česenek, Jiří Hájek, L.Řádek, Vl.Šebek, J.Vařejčko. 
  • Systém turnaje: Švýcarský na 9 kol, prvá dvě 10+10, další 35+35 minut se zápisem, olympijské hodnocení.

Turnaj sedmičlenných družstev

Poř. Družstvo Výsl. Trenér Sestava družstva
1 MDK 1 Bydhošť PLR 37,5 Popiela Pawel Mgr Robak Z.9 Byczynska 5 Ciemniak 8,5 Jasiek 5 Trojanowski 8 Nowacki 2
2 Lokomotiva Kolín 37,5 Kalík J,Krupka V. Jirovský P.3,5 Jirovský 7 Kalíková 4,5 Rakušan 7 Krupková 7,5 Hladík 8
3 Doprastav Bratislava 34 Rintel Ondrej Lipka J.6 Dudáš J.6,5 Rašlík I.5 Tokoš J.7,5 Bednář 2,5 Kováčová 6,5
4 Sj.Vyšehrad Praha 34 Řehák Václav Chloupek S.5,5 Houser P.7,5 Konopková 6 Řehák 5,5 Novák V.5 Král 4,5
5 ODPM Tatran Prešov 33 Hlavajčík Oto Kříž O.2,5 Scheibel R.5,5 Repková E.7 Jankurová 7,5 Lukáč 5,5 Goban 6
6 VOKD Ostr-Poruba 32,5 Palkovský, Majerčík Rašík 6,5 Smetana 4,5 Kroužel 3,5 Kozel 4 Majerčíková 7,5 Olchava 6,5
7 Sp.ODPM Rychnov /K 31,5 Daniel Jiří Dostál 3,5 Pallová M.4,5 Kačírek 3 Holoubková 6 Hofmann 6,5 Zábrodský 8
8 Tatran Havřice 31,5 Flekač Milan Kňazovčík 7,5 Sluka 5,5 Rachůnek 5,5 Buráň 6,5 Jurásek 4,5 Bobčíková 2
9 TJ LIAZ Jablonec n/N 31 Švandová Růžena Podhradský 3,5 Švandová R.4 Kopecký 6,5 Grof 4,5 Švandová 4 Grofová 4,5 Sobeslavský 4
10 Polonia Varšava PLR 30,5 Róžycki Robert Chalupnik 4 Majewski 5,5 Szedny 5 Macieja 5,5 Gumna 3,5 Zvolaková 3 Susek 4
11 Sokol Rožďalovice 30,5 Suchoradský Oldř Knížek J.7 Štolovský 5,5 Donát 5 Vyšohlíd 2,5 Drbohlav F.5,5 Kafková 5
12 Honvéd TapolcaMLR 30,5 Istvánoi Lajos Farkas 3,5 Kovács G.4,5 Vizeli L.5 Török J.7 Horváth T.4 Kolmárová 6,5
13 ODPM Chrudim 30 Hájek Jaroslav Švanda 5,5 Komárek J.5,5 Kolbaba P.7 Plitz 6,5 Novák M.1,5 Čapková 4
14 Lokomotiva Plzeň 30 Váchal Frant. ing. Sýkora M.2 Foltýn P.7,5 Janočko M.4 Benešová 5,5 Mužík 4 Šilhavá J.7
15 Sj. Pekárny Praha 30 0 Přibyl M.7 Seifarth 3 Tichá Z.5,5 Šimek 4 Koštejn 5,5 Tichá H.5
16 NHKG Ostrava 29,5 Frodl Dušan RNDr Neuschl Z.5 Chura R.6 Miketa P.6,5 Špok 4,5 Záškodný V.3,5 Churová 4
17 Sp.ZŤS Dubnica n/V 29 Štěrba Stanislav Vojtek V.5 Jakúbek P.8,5 Šnapko 3,5 Orgoň 3,5 Bódi 3 Šnapková 5,5
18 Baník SHD Most 29 Šébl Jan Horák M.8 Šéblová J.4,5 Čenkovič 7 Šulc 5 Šéblová A.0,5 Matuška 4
19 Akuma Ml.Boleslav 28 Crha Josef ing. Crha Pa.4 Urban J.4,5 Kubín V.5 Hajná M.5 Neuhauser 4,5 Crha O.5
20 Bohemians Praha 28 Ambrož Antonín Vávra P.6 Zvára P.3 Aubrecht 3 Wallenfels 4 Zvára T.5 Kawaciuková Z.7
21 ŠkodaČ.Budějovice 28 Němec Ludvík Kovalčík 2 Chval 4 Němcová 2,5 Mazur 5 Zachař 6 Némethová 5 Dvořák 3,5
22 Sl. ODPM Liberec 28 Mohylová Helena Hácha A.6,5 Laštovka J.5,5 Mohyla A.6 Veleba P.5 Mohyla Zd.5 -----
23 ODPM Prostějov 27,5 Kracík Zbyněk Provazník Z.1 Spurný D.5,5 Ptáčník P.3 Válková 5 Spurný O.9 Kyselý 4
24 TJ Slovan Lysá n/L 27,5 Saeckl Petr Kožený P.3 Kolář P.6,5 Košnář M.6 Nováček L.4 Mazánek 6 Žampová 2
25 Sn.Duslo+DPMŠala 27 Černák Vincent Papp 4,5 Mudrochová 2,5 Krajčík 5 Meszároš 4,5 Aľakša I.5 Bukovský 5,5
26 Lok. Pardubice 27 Foglar Stanislav Efler L.9 Slabý 4,5 Šindler 3,5 Nadrchal 3 Cidlinská 2 Sýkora 3,5 Pleskotová 1,5
27 Autošk.Ml.Boleslav 27 Fišer Lubomír Fišer 2,5 Pavelková 4,5 Pech 5 Opava P.4 Hovorková 4 Elčkner 6 Hovorka 1
28 ODPM Praha 8-Spofa 26,5 Staněk Václav Vaňáč M.5,5 Staňková Z.4,5 Frank 1,5 Frouz P.7,5 Boček 3 Růžička 4,5
29 Mě DPMKopřivnice 26 Velart Vladimír Růžička 8,5 Kutáčová L.3 Štefanik 4,5 Foltýnová 2,5 Socha 2 Czekaj 5,5
30 Bauxit Tapolca MLR 26 Paréj József Jenei F.1,5 Farkas Z.5 Kozári Z.6 Szöcs G.4,5 Peszleg A.6 Lakosová N.3
31 JZD Libštát 26 Farský Jiří Blažek D.2 Volman V.5 Drašar 1,5 Briknerová A.8 Farská M.4 Jakl T.5,5
32 KPS Brno 25,5 Zedek Bohumír Vyskočil N.5,5 Topaliduová 3,5 Topalidis 5 Tomeš 4 Šnedar 4,5 Zedek 3
33 Slovan Vyškov 25,5 Vémola Stanislav Štourač M.6 Šimčík R.6 Slepánková 3 Pitela 3,5 Vémola 4,5 Hradil 2,5
34 DPM Spišská N.Ves 25,5 Figlár Michal Škultéty R.5,5 Figlár M.8 Škultéty M.5 Figlár D.3 Repka Št.4 -------
35 VCHZ Pardubice 25,5 Šilar Lubomír ing. Vrba M.2 Vejtasa L.4 Rada T.4 Kourek J.4 Jarkovská J.5,5 Pozner J.6
36 ODPM Rychnov/K B 25,5 Koval Vladislav Flégl S.3 Dvořák M.3 Koval A.4,5 Pallová R.6 Daniel R.4 Papáček J.5
37 ODPM Chrudim B 25 Hájek Jaroslav Hlaváček 1,5 Koníček P.3,5 Koníček 5 Hlaváček R.4 Pospíšil P.6 Fléglová 5
38 Sp.ODPM Ústí n/L 25 Matoušek Aleš Dufek J.8 Zellerin 3,5 Vandrovec 4,5 Železný 2,5 Kovalčík 1 Handlová 5,5
39 Text.Nové Město p/S 24,5 Klápště Jindřich Filip 2,5 Málek T.4,5 Klápště J.6,5 Klápště 2 Málek P.5 Skočdopolová 3 Málek 1
40 Jiskra Jaroměř 24,5 Tauchman Vlad. Tauchmanová 5,5 Tauchman V.3,5 Tauchman 4 Kulhavý 3 Kudrna 4,5 Lápková 4
41 Sp.ZVÚ Hradec Kr. 24 Paukert Martin Ruda O.3 Dostál 1 Dubánek 4,5 Voříšek 4 Spěšný 7,5 Rábová 4 Pouchlý 0
42 Dopr. Bratislava B 24 Rintel Andrej Szabó 1 Bednár 3 Horváthová Z.4,5 Krajňák 3,5 Tausinger 3,5 Horváthová 8,5
43 ZŠ+Tesla Votice 24 Kovářík Jan Hřebec P.3,5 Sova M.3,5 Jindrová 5 Bílková 4 Kováříková 2 Kovářík A.6
44 NHKG+DPM Ostrava 24 Smrek Emil Smrek M.3 Vaňko O.2,5 Smrek D.3 Trčka V.4 Ulman S.3,5 Záškodná V.8
45 ODPM Chrudim C 24 Hájek Jaroslav Bujnoch 4,5 Novák V.3,5 Chvojka 2 Chrbolka 4,5 Hromádková 3,5 Kutal 6
46 Sp.DPM Hlinsko 23 Vařejčko Josef Holfeuer O.6 Baudyš 3 Němec 3 Korejtko 2 Dlapová 4,5 Holfeuer 3 Pešek 1,5
47 DPM+BaníkHavířov 23 Holeksa Miloš Ramík J.4 Skupin M.5 Stanko A.4 Guznar 4,5 Ďurkáč 4,5 Holeksová 1
48  FIDE 23 Saeckl Petr Nezavdal 4 Valtr 3 Suchoradská 5 Skálová 3 Motlová 4 Kalousková 3
49 Slavia Havířov 22,5 Neděla Petr Funiok E.7 Pohludka O.7 Karasová 3 Sehnalová 2 Nawalany 2,5 Werner 1
50 MDK 1 Bydhošť B PLR 20 Popiela Pawel Mgr Dobosz K.6,5 Jakalaková 1,5 Mikolajewski J.6 Szmyd 0 Dahlke 2 Málek 4
51 SKP Hrochův Týnec 12,5 Kolbaba Jar.ing. Smetánka 0 Vízner 2 Beránek M.1 Kovařík 2,5 Mlynářová 2 Chvojka 5
52 TJ Sokol Zaječice 9,5 Řádek Lubomír Kubelka 1 Beňo 0 Křičenský 0 Kulhánek 2 Dobiášová 5,5 Kozáková 1